EST | ENG | RUS
 
Sisukaart
EMSList ja tegevusist
  MTÜ asutamine Liitu EMSLiga! Sõnaraamat EMSLi koolitused Väljaanded RSS  
Esileht / EMSList ja tegevusist / Teoksil / EMSLi väljaanded
 
Teoksil
Koolitustegevus
Ajakiri Hea Kodanik
EMSLi üritused
EMSLi väljaanded
EMSLi seisukohad
Paremate poliitikate projekt
Hea valimistava
Suutlik sektor
Koostöö venekeelsete ühendustega
Minu Eesti: avalikud teenused
Kuidas teha häid keskkonnaotsuseid KOV arendustegevuses? - koolitused KOV-idele
Rahastamisalane eestkoste
Tallinna Vabaühenduste Võrgustik
Konverentsi käsiraamat
Pooltevahetus
Tartumaa kodanike foorum
Riigikogu valimiste manifest 2011
Katused korda
Tehtud
Juhtimine
Aruanded
EMSLi liikmed
Toeta EMSLit
Rahvusvaheline tegevus
Sündmuste kalender
Kontakt
Büroo kontaktid
Rotermanni 8, 10111 Tln (Vana Jahuladu)
664 5077 | info@ngo.ee
Reg: 80005069

Vt maja asukohta siit.

Toeta EMSLi

Liitu infolistiga
Kalender
E T K N R L P
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Infomaterjalid


Igal aastal kirjastab EMSL üha vähem voldikuid ja käsiraamatuid, ehk raiume paberisse vaid parimad palad, muu jääb internetti. Siit saab omale laadida pea kõigi tehtute elektroonilised versioonid. Nagu kasutame oma kontoris eranditult taaskasutatud paberit, kannab pea kõik meie kirjastatav Rohelise Trükise (www.ecoprint.ee) embleemi ja mõtteviisi.

Ajakiri Hea Kodanik
EMSL annab igal aasta välja neli kvartaalset ajakirja Hea Kodanik kodanikuühiskonna uudistest ja arengutest. Seda levitatakse tasuta EMSLi liikmetele, teistele ühendustele, ettevõtetele, riigiasutustele, Riigikokku ning jagatakse üritustel, koolitustel, ülikoolides. Tiraa¾ kuni 4300, Väljaandmist toetab Siseministeerium regionaalministri valitsemisalast ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali kaudu. Vaata uuemaid ja vanemaid siit.
---

Kuidas korraldada konverentse ja viia läbi arutelusid? Käsiraamat vabaühendustele. Kirjutasid Elina Kivinukk ja Alari Rammo, rahastas Vabaühenduste Fond, kujundas Karl-Kristjan Nigesen, trükkis Ecoprint tiraa¾iga 1500. Ilmus 2011.


Lae alla Kuidas korraldada konverentse ja viia läbi arutelusid?

CIVICUSe LTA (legitimacy, transparency, accountability) käsiraamat. Koostajaks Kristina Mänd.

Kaasamise käsiraamat ametnikele ja vabaühendustele.
Kirjutasid Hille Hinsberg ja Urmo Kübar, rahastasid Riigikantselei ja Siseministeerium, kujundas Külli Reinup, trükkis Ecoprint tiraa¾iga 1500. Ilmus novembris 2009, lisatiraa¾ 2010. Paberil EMSLi kontorist ilmselt otsas, allalaetav siin Kaasamise käsiraamat.pdf.

"Kuidas asutada vabaühendust" ning "Raamatupidamine ja maksud mittetulundusühingutele ja sihtasutustele."
2009. aasta novembris valmisid uued eesti- ja venekeelsed versioonid menukatest trükistest "Kuidas asutada kodanikeühendust" ning "Raamatupidamine ja maksud mittetulundusühingutele ja sihtasutustele". Paberil MAKides. Eestikeelsete trükiarv on 1500, venekeelsetel 300, Roheline Trükis Ecoprindist. Kujundas Karl-Kristjan Nigesen, koostas EMSL Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse tellimisel. Täiendatud 2011. aasta jaanuari seisuga!

Ekraanilt loe mugavalt:

Alla lae siit:
Kuidas asutada vabaühendust 2011.pdf
Raamatupidamine ja maksud MTÜdele ja SAdele 2011.pdf
Kak uchreditj grazhdanskoe obedinenie 2011.pdf
Buhgalterskij uchet i nalogi 2011.pdf

Eesti kodanikuühiskonda tutvustavad vene- ja ingliskeelsed voldikud 2009. Tule võta partneritele jagamiseks EMSLi kontorist, tiraa¾id 3000 ja 2000, täiesti tasuta, toetas Siseministeerium regionaalministri haldusalast. Kujundas Karl-Kristjan Nigesen, tõlgetega aitasid Kadri Ollino, Oli Henman, Jevgeni Kri¹tafovit¹ ja Tatjana Lavrova. Roheline Trükis.Kodanikuühiskonna lühisõnastik
Mikko Lagerspetzi 2004. aastal koostatud sõnastiku kolmas täiendatud trükk eesti ja vene keeles. Toetas Siseministeerium. Tiraa¾ 3000 ja 1000. Lae alla eestikeelne siit ja venekeelne RUS-file.

Infovoldik “Raamatupidamine ja maksud Eesti mittetulundusühingutele ja sihtasutustele”
2007. aasta kevadel uuendatud versioon levinumatest raamatupidamisega ja maksudega seotud küsimustest ja vastustest. Finantseeris Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, saadaval MAKides ja EMSLis. Tiraa¾id 2000 ja 500. Lae alla eestikeelne pdf-versioon siit. ja venekeelne siit.

Manifest
Eesti Vabaühenduste Manifesti esimene erileht ilmus 26.01 Postimehe ja Eesti Päevalehe vahel ja teine 26.02 samas. Lae esimene alla pdfina siit ja teine siit. Toetasid BAPP ja AEF, trükkis Kroonpress, tiraa¾ 100 000. Vaata lisa www.ngo.ee/manifest.

Hea valitsemine: käsiraamat tänastele ja tulevastele vabaühenduste valitsejatele
Kaidi Holmi koostatud käsiraamat pakub ülevaate hea valitsemise võtmeküsimustest ja põhimõistetest ning pakub praktilisi näpunäiteid, mille abil anda hea valitsemisega seotud väärtustele täpsem sisu just oma organisatsiooni jaoks. Samuti ühenduse juhtorgani loomist, kujundamist ja kontrollküsimusi igal etapil. Raamatu lõpuosas on juttu juhtorgani liikmete hoolsus- ja lojaalsuskohustuse sisust ning soovitused nendega seotud probleemide ületamiseks. Toetas BAPP, tiraa¾ 1000 (Roheline Trükis). Lae tasuta alla pdf failina siit.

IT-juhtimine vabaühendustes
Trükis on mõeldud kodanikuühenduse liidrile, kes ühel hetkel avastab, et ta on kujunenud organisatsiooni juhiks ning et teiste tugiprotsesside hulgas on vaja ka läbimõeldumalt läheneda infotehnoloogiale. Samas pakub voldik kindlasti mõtteid ka alles alustavatele ühendustele, et IT-süsteem otstarbekalt üles ehitada. Koostas Margo Loor, toetas UNESCO, saadaval tasuta EMSLi kontoris, tiraa¾ 1000 (Roheline Trükis). Lae alla pdf-versioon: IT-juhtimine vabaühendustes

Säästlik juhtimine.
Voldik jagab näpunäiteid eelkõige organisatsioonidele, kuidas maailma piiratud ressursside juures säästa loodusvarasid ja ka ise kokku hoida. Säästva juhtimise võtmes seletatakse lahti, millega arvestada organisatsiooni strateegiat koostades ja millist kasu toob strateegiline planeerimine maine, kvaliteedi, lojaalsuse ja usaldusväärsuse osas. Samuti teadlikust töökorraldusest ning sellest, milliseid väärtusi kliendid, tarbijad või kodanikud üha rohkem hindavad. Koostasid Kristina Mänd ja Alari Rammo, toetas UNESCO, saadaval tasuta EMSLi kontoris, tiraa¾ 1000. Lae alla pdf-versioon.

Eesti kodanikuühiskond. Ülevaade Eesti Kodanikuühiskonna Arengu Kontseptsiooni rakendamisest
.
Siseministeeriumi rahastamisel valminud kokkuvõte EKAKi rakendamise hetkeseisust ning ühiskomisjoni järgmistest ülesannetest. Lisaks lühiülevaade EKAKi ajaloost, praktilised soovitused ja ingliskeelne kokkuvõte. Koostasid Kaja Kaur, Külvi Noor, Kristina Mänd ja Alari Rammo. Jätk 2004. aastal ilmunud Siseministeeriumi samateemalisele trükisele. EMSLi kontorist otsas. Tiraa¾ 1300 (Roheline Trükis). Lae alla siit.

TEINE TRÜKK: "Kuidas korraldada rahaasju: väike käsiraamat ühendustele"
Käsiraamat raha hankimise võimalustest, aruandlusest ja järelvalvest. Finantseeris BAPP. Tiraa¾ 1000. Lae alla pdf-versioon.

“Vabaühenduste arengust Eestis: Ülevaade 2005.”
Eesti ühenduste ja mittetulundussektori jätkusuutlikkuse võrdlev hindamine ja vajaduste analüüs. Järg samale ülevaatele aastast 2002. Finatseeris Siseministeerium, lehekülgi 96, tiraa¾ 2000. Lae alla pdf-versioon (2MB).

About civil society in Estonia and nonprofit organizations.
Kõik olulisem info inglise keeles levitamiseks välismaaga suhtlejatele Eesti kohta. Trükise valmimist finantseeris Siseministeerium. Tiraa¾ 1000. Lae pdf-versioon alla About civil society in Estonia and the nonprofit organizations (2005)

Infovoldik Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu koha 2005
Kogu tõde EMSList ja tema tegevusest. Tiraa¾ 1000 ex. Lae pdf alla siit

"Annetamine ja maksud"
Infovoldik annetajale ja annetuse saajale vajalikest teadmistest: maksusoodustused, tingimused, deklareerimised jms. Voldik valmis Siseministeeriumi ja ajakirja Saldo toel. Lae alla pdf-versioon  Annetamine ja Maksud.pdf. - OSA INFOT VANANENUD!

"Suhtekorraldusest vabaühendustes: käsiraamat kommunikatsioonist ja meediasuhetest"
Käsiraamat ühenduste teavitustöö korraldamisest, suhtekorralduse planeerimisest ja palju praktilisi näpunäiteid meediaga suhtlemisest ja oma tegemistest teada andmisest. Finantseeris BAPP. Saadaval EMSLi kontoris. Lae tasuta alla pdf-versioon.

Infovoldik Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu koha 2004
EMSLi üritused, tegevus, liikmed, toetajad ning partnerid. Vaadake voldikut siit

EMSLi ingliskeelne voldik
Info EMSLi ja eesti kolmanda sektori olukorra, arengute ja saavutuste kohta. Tiraa¾ 1000.

“Koosta oma projektitaotlus. Väike käsiraamat alustajatele”
Juhised, milline on projekti tsükkel ja kuidas peaks planeerima asjakohast, teostatavat ja jätkusuutlikku projekti. Finantseeris Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Lehekülgede arv 24, tiraa¾ 2000. EMSLi kontorist otsas. Pdf-versioon

“Euroopat Eestisse tuues”
Raamatus saab teada Eesti valmistumisest liitumiseks ELga, Euroopa tulevikukonvendist ning ühenduste rollist, Euroopa majandus- ja sotsiaalkomiteest; näited 11 riigi ühenduste parimatest näidetest Euroopas ning infot ühendusi puudutava seadusandluse, rahastamise ning partnerite otsimise kohta liikmesriikides ja liitujamaades. Finantseeris Euroopa Liit. Lehekülgede arv 60, tiraa¾ 1500.

EMSLi aastaraamat “Vabaühenduste arengust Eestis. Ülevaade 2002”
Eesti ühenduste ja mittetulundussektori jätkusuutlikkuse võrdlev hindamine ja vajaduste analüüs. EMSLi ja tugivõrgustiku ülevaated. Finantseeris USA saatkond Eestis ja BAPP. Lehekülgede arv 106. Tiraa¾ 2500. EMSLi kontorist otsas.
pdf-versioon (8.3 Mb)

"Hea kodaniku" materjal
Postkaart nõuannetega, kuidas olla hea kodanik. Leiate selle siit. Samateemalise multifilmi leiate siit.Kõik trükised on tasuta saadaval EMSLi büroos Rotermanni 8, Tallinnas, kui nad just otsa pole lõppenud.